Jak zyskać pewność siebie?

Naukowcy z Harvardu udowodnili w końcu coś co coach'owie na całym świecie wiedzą już od kilku dekad. To jak stoisz, siedzisz i poruszasz się, bezpośrednio wpływa na to, jak się czujesz! Nie wszyscy jednak wiedzą, że zmieniając swoją postawę możemy bezpośrednio wpłynąć również na biochemię naszego organizmu, regulując poziom hormonów. W tym odcinku video-bloga Odkrywcy Mocy, opowiem Ci o pozycji superbohatera.

Patrząc na człowieka (nawet z daleka) można wiele wywnioskować na jego temat. Nasza postawa, chód, to jak patrzymy na innych - bardzo wiele o nas mówią. Wyprostowane plecy, podniesiony podbródek, to te najbardziej zauważalne oznaki pewności siebie. Z kolei opuszczona głowa, zapadnięte barki, zgięte plecy, zmaglony wzrok i ciężki oddech często charakteryzują ludzi, którzy zatracili sens swojego życia lub przechodzą ciężki okres w życiu.
 
Mało kto jednak wie, że zmieniając swoją postawę można bezpośrednio wpłynąć na swoje samopoczucie. Naukowcy z Harvardu po dwóch latach badań nawet dokładnie to policzyli. Określili również pozycje która najszybciej wpływa na biochemię organizmu. To pozycja superbohatera! Na pewno ją znasz z filmów o superbohaterach np. o Supermanie. Określono, że przyjęcie pozycji superbohatera na choćby dwie minuty podnosi poziom testosteronu o 20%, a jednocześnie obniża poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu o 18%. Taki wynik czyni tę metodę jedną z najskuteczniejszych w zakresie obniżania stresu i budowania pewnoci siebie. Tylko pomyśl dwie minuty stana bez ruchu wpłynie bezpośrednio na to, jak się czujesz!
 
A jeśli dodasz do tego pozytywne myślenie i afirmacje, osiągniesz jeszcze lepsze efekty. Najlepsze w tym wszystkim jest to że praktykę tę możesz uprawiać wszędzie, nawet w toalecie ;) 
 
Pozycja superbohatera, to świetny sposób na zdobycie pewności siebie przed ważnym spotkaniem lub wystąpieniem publicznym. Natomiast przyjmowanie  jej co rano odmieniło życie niejednej osoby! To świetna pozycja startowa do wyruszenia w podróż do zmiany siebie i zmiany świata na lepsze.  Wyprubuj ją przez kolejnych 7 dni i sprawdź czy zadziała także u Ciebie.
 

Nasze usługi

Coaching - Trening indywidualny

 Warsztaty otwarte

 Szkolenia zamknięte dla firm

Kursy online

Kontakt

 Centrum Synergii Biznesu

 Adam Chrzanowski

 600 480 871

kontakt@odkrywcymocy.pl

Kontakt@OdkrywcyMocy.pl