Jak znaleźć czas na trening, rozwój, hobby?

Twierdzisz że nie masz czasu na rzeczy, na których Ci zależy... Mówisz, że nie masz czasu na codzienny trening, praktykę jogi, medytacje, na czytanie, książki... W tym filmie opowiem Ci jak znaleźć czas. Odzyskaj wolność!

 Twierdzisz że nie masz czasu na rzeczy, na których Ci zależy... Mówisz, że nie masz czasu na codzienny trening, praktykę jogi, medytacje, na czytanie, książki... W tym filmie opowiem Ci jak znaleźć czas. Odzyskaj wolność!

Pomyśl tylko, czy zdarza ci się spędzić 20 minut rano nie robiąc nic... przeglądając media społecznościowe? Siedzieć i dochodzić do siebie oglądając telewizję? Czy zdarza Ci się oglądać więcej niż jeden odcinek serialu na netflixie? Nawet najbardziej zorganizowane i zdyscyplinowane osoby poświęcaja co najmniej 40 minut na rzeczy bezproduktywne. Nie chodzi tu o aktywny odpoczynek, tylko o prawdziwe marnowanie czasu.

Przyjmijmy jednak mniej ambitny cel np. 20 minut które jesteś w stanie wygospodarować codziennie bez wiekszego wysiłku. Możesz na przykład:
- nie włączać rano telewizora,
- zrezygnować z jednego odcinka serialu na netflixie ,
- nie włączać kolejnej drzemki w telefonie,
- itd...

Oszczędzając 20 minut dziennie zyskujesz 140 minut tygodniowo to jest prawie półtorej godziny. To daje 420 minut w ciągu miesiąca, czyli co najmniej 7 godzin miesięcznie. To tyle, co dobre szkolenie. Pomyśl, że rezygnując codziennie z dodatkowej drzemki możesz uczestniczyć w conajmniej jednym dniu szkoleniowym, co miesiąc. Zauważ, że podczas przerwy na reklamę w telewizji, możesz wykonać szybki trening 20-minutowy, który pomoże ci zmienić sylwetkę i uaktywnić twoje ciało.

Technika małych kroków, metoda bicia serca, o której wspominałem w jednym z opublikowanych filmów - pulsacyjnia praca/przerwa/praca/przerwa, wdech/wydech/wdech/wydech... jak bicie serca. Możesz na przykład oglądać filmy szkoleniowe i wykłady podczas jazdy do pracy lub na trening. Słuchanie audiobooków podczas spaceru lub wykonywania innych czynności, to tylko jedna z wielu rzeczy które możesz robić jednocześnie z czymś innym lub w trakcie mikro przerw. Ja jadąc autem robię notatki głosowe dyktując swojemu telefonowi tekst na podstawie którego później nagrywam filmy.

Ty też, możesz znaleźć takie chwile w swoim życiu. Chwile w których robisz rzeczy bezproduktywne, momenty w których marnujesz czas. Wykorzystaj je! Nie mów, że to za krótko. Jeśli masz 10 minut przerwy, usiądź i odpocznij, ale zrób to z książką. Co z tego, że przeczytasz raptem kilka stron... skumulowanie tych kilku stron z każdego dnia spowoduje, że przeczytasz jedną książkę miesięcznie. Czytając jedną książkę miesięcznie trafisz do ekskluzywnego grona ludzi "ekskluzywnego" grona Polaków którzy czytają co najmniej 12 książek w ciągu roku. Jeśli wybierzesz książki rozwojowe, dzięki którym zyskasz nową wiedzę, rozwiniesz swoje hobby, dowiesz się czegoś, co jest związane z twoją pasją, będziesz wzrastać każdego dnia. A o to, w tym życiu chodzi! Łap więc chwile, 5, 10, 20minut. Spójrz na swoje życie, spójrz na swój dzień, przyjrzyj się gdzie możesz złapać taką chwilę, a następnie wykorzystaj ją. Przygotuj się, miej przy sobie zawsze książkę. Stojąc w kolejce przeczytaj dwie strony. Cokolwiek zrobisz będzie to lepsze niż nie zrobienie nic :) Zrobienie 10 pompek jest lepszy od nie zrobienia ani jednej.  5 minutowy spacer jest lepszy od 5 minut leżenia w łóżku.

Znajdź chwilę dla siebie, znajdź chwilę na swoje pasje, znajdź chwilę dla swojego rozwoju. Spróbuj jeszcze dziś! Znajdź 10 minut i zrób coś dla siebie!

Nasze usługi

Coaching - Trening indywidualny

 Warsztaty otwarte

 Szkolenia zamknięte dla firm

Kursy online

Kontakt

 Centrum Synergii Biznesu

 Adam Chrzanowski

 600 480 871

kontakt@odkrywcymocy.pl

Kontakt@OdkrywcyMocy.pl