Mogę jeść co chcę! Na pewno?

Jesteś na wakacjach all inclusive lub w delegacji w dobrym hotelu - przed Toba rozpościera się długi po horyzont bufet z najlepszymi smakołykami. Wszystko czego dusza zapragnie! I to już opłacone wiec szkoda nie skorzystać!

Możesz jeść co chcesz i ile chcesz... ale czy na pewno? Czy jesteś w stanie zjeść tyle co na co dzień? Czy potrafisz wyjść z restauracji nie czując przejedzenia?

Myśląc o wolności w jedzeniu większość z nas ma na myśli możliwość jedzenia czego się tylko zapragnie. Przypuszczam że podobnie jak ja, znasz kogoś szczupłego jak palec kto obżera się słodyczami i fastfoodami i w ogóle nie tyje. Zawsze, gdy spotykam taką osobę myślę sobie: też chciał móc objadać się bez nadwagi!

Pytanie jednak czy objadając się, gdy tylko mamy ku temu sposobność - naprawdę jesteśmy wolni? Czy wolność polega na uleganiu w cukierni widokowi ciasta z kawałkami owoców, oblanego pysznym lukrem i ze  słodkim kremem?

... ślina napływa mi do ust, gdy to pisze :)

Długo myślałem że tak, że to jest prawdziwa wolność! Aż pewnego dnia odkryłem, że prawdziwą wolnością jest wybór. Możliwość podjęcia decyzji! Tak, możesz zdecydować, aby zjeść tyle ile zazwyczaj jadasz na śniadanie. Tak, możesz zdecydować, że nie zjesz tego ciasta. Tylko czy potrafisz? Czy masz taką wolność?

Rezygnując z chwili przyjemności i z krótkiej rozkoszy podniebienia, zyskujesz WOLNOŚĆ! Tak, wolność od uzależnienia od jedzenia! Wolność od słodyczy! Wolność od nadwagi! Wolność wyboru i decydowania o sobie! Poczujesz siłę do przeciwstawienia się instynktowi podpowiadającemu Ci: jedz ile wlezie, bo w domu nie masz takich pyszności ;)

Nie oznacza to jednak, że wolność można odnaleźć wyłącznie w ascezie. Ani że trzeba odmawiać sobie wszelkich przyjemności!

Jako wolny człowiek masz wybór! Tak, możesz zjeść ten kawałek pysznego ciasta lub możesz go nie zjadać! Jako wolny człowiek doliczysz to ciasto do ilości spożytych w danym dniu kalorii i albo się zmieścisz w dziennym limicie albo nie. Jako wolny człowiek zdecydujesz, że zjesz to ciasto zamiast jednego z posiłków.

Pytanie tylko: jak często korzystasz z wolności decydowania co jesz, aby jeść zdrowo?

Nasze usługi

Coaching - Trening indywidualny

 Warsztaty otwarte

 Szkolenia zamknięte dla firm

Kursy online

Kontakt

 Centrum Synergii Biznesu

 Adam Chrzanowski

 600 480 871

kontakt@odkrywcymocy.pl

Kontakt@OdkrywcyMocy.pl